Proste i pewne rozliczenie PIT w 2021 oraz ulg i odliczeń podatkowych

Pamiętaj, że tylko samodzielne rozliczenie daje Ci całkowitą kontrolę i gwarancję, że rozliczysz się poprawnie i z uwzględnieniem należnych Ci ulg i odliczeń.
W sytuacji gdy rozliczenia dokonuje za Ciebie Urząd Skarbowy może nie dokonać wszystkich odliczeń i nie uwzględnić przysługujących Ci ulg, albowiem nie posiada stosownych informacji.

  • Prosty Kreator lub Aktywne Deklaracje
  • Asystent „Krok po Kroku”, Podpowiedzi
  • Przepisy, Mechanizmy Kontroli, Baza Urzędów
  • Wysyłka e-Deklaracji (UPO)* i Wydruk
Pity5
Tutaj Pobierz: Program do ePIT za 2020 rok

Twój e-PIT w 20201 roku

Każdego roku, od stycznia do końca kwietnia osoby fizyczne, które osiągają przychody ze źródeł wskazanych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, muszą przesłać do urzędu skarbowego wypełnioną deklarację PIT.

Roczne zeznanie podatkowe składamy na odpowiedniej papierowej deklaracji PIT lub w formie e-pit. Od stycznia do końca kwietnia 2021 roku, podatnicy mają obowiązek rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych za dochody uzyskane w ciągu roku 2020. Wybór właściwego PIT lub e-pit 2020 i załączników uzależniony jest od rodzaju osiąganych dochodów i wybranej formy opodatkowania.

Osoby, które rozliczają się na zasadach ogólnych, według skali podatkowej powinny dostarczyć epit 2020 do urzędu skarbowego najpóźniej do 30 kwietnia, natomiast podatnicy, którzy jako formę rozliczenia podatku wybrali rozliczenie ryczałtowe, mają czas tylko do ostatniego dnia stycznia 2021. Każdy podatnik, który w ciągu jednego roku podatkowego uzyskał przychód z kilku różnych źródeł, musi pamiętać, że opodatkowaniu podlega suma wszystkich dochodów.

Szybkie rozliczenie PIT 2020/2021

Pobierz Program PIT »

Czy mogę rozliczyć podatek dochodowy w wersji e-pit online?

Wypełnienie rocznego zeznania podatkowego w wersji elektronicznej (w tym roku, jako e pit 2020) stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Do skorzystania z takiej możliwości bardzo mocno zachęca Ministerstwo Finansów i pracuje nad tym, żeby jeszcze bardziej ułatwić podatnikom proces wygenerowania i przesłania do skarbówki e-pit. Wypełnianie deklaracji e-pit online i przesłanie jej drogą elektroniczną to duże ułatwienie zarówno dla podatnika, jak i pracowników urzędu skarbowego. W 2021 roku polscy podatnicy do przygotowania i przesłania e-pit 2020 do organów skarbowych, mogą skorzystać z różnych narzędzi internetowych. Jednym z nich jest program służący do rozliczenia e PIT 2020.

Twój e-pit będzie gotowy w ciągu kilkunastu minut i to bez konieczności wychodzenia z domu i ponoszenia jakichkolwiek, nawet najmniejszych kosztów. Programy do e-PIT 2020 znajdziemy również na stronie Ministerstwa Finansów oraz na licznych portalach, które tematycznie są związane z podatkami. Programy do rozliczenia PIT z wpisanym już odpowiednim KRS zamieszczają także na swoich stronach internetowych organizacje pożytku publicznego, OPP, które w ten sposób zachęcają do przekazania na rzecz ich działalności 1% wyliczonego podatku. Dobry program e-PIT wybierze odpowiedni formularz wraz z załącznikami, wykona obliczenia, umieści dane adresowe i osobowe w odpowiednich rubrykach a także umożliwi wydrukowanie e PIT-u lub przesłanie go do urzędu skarbowego przez Internet.

Aktualny darmowy program e pit 2021 umożliwia wypełnienie każdego typu formularza e-pit i skorzystanie ze wszystkich przysługujących nam ulg i odliczeń podatkowych, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy. Jednym słowem świetnie optymalizuje podatek dochodowy. Dobry program, jak np. Program PIT 2020 co roku jest modyfikowany, żeby spełniał najnowsze standardy i uwzględniał najnowsze zmiany wprowadzone w prawie podatkowym. Program daje nam gwarancję, że cały proces rozliczenia e-pit 2020 przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń, oraz skorzystamy z najkorzystniejszych ulg.

W połowie lutego Ministerstwo Finansów wprowadzi system rozliczeń podatku Twój e-pit.

Jak zapowiada Ministerstwo Finansów, 15 lutego 2021 roku na ministerialnym Portalu Podatkowym ma być udostępniony nowy system Twój e-pit. Wypełni on wstępnie formularz PIT za 2020 rok na podstawie otrzymanych danych od płatników naszych składek lub dokumentów podatnika. Dzięki aplikacji Twój e pit będzie możliwe rozliczenie indywidualne lub wspólne, z małżonkiem. Jeśli podatnikowi przysługują odpisy od podatku i ulgi, z których chce skorzystać, może wpisać odpowiednie kwoty do e-pitu, w ramach jego modyfikacji. Z systemu, który w założeniu ma ograniczyć do minimum wykonywane przez podatnika czynności związane z rocznym rozliczeniem podatku dochodowego od osób fizycznych, będzie mogło skorzystać ponad 25 milionów osób. System na razie będzie przygotowywał rozliczenie dla podatników wypełniających pit 37 i pit 38. Będzie można zalogować się na Portal Podatnika zapoznać się z wypełnioną deklaracją, nanieść zmiany lub ją odrzucić i wypełnić zeznanie podatkowe samodzielnie. Pamiętajmy tylko o ostatecznych terminach dostarczenia e- pit do właściwego urzędu skarbowego. Jeżeli zostawimy rozliczenie bez zmian, w zaproponowanej formie, system ostatniego dnia okresu rozliczeniowego prześle rozliczenie do właściwego ze względu na adres zamieszkania urzędu skarbowego. Po tym czasie nie będziemy mogli już nanieść zmian, skorzystać z ulgi, czy przekazać 1% naszego podatku na działalność wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pobierz Aktualny Bezpłatny Program PIT 2020 Polecany przez 10 mln Użytkowników.

Rozlicz i podpisz deklarację e-pit za 2020 rok przez Internet.

Jeśli chcemy wysyłać do urzędu skarbowego deklarację podatkową w formie e-pit , koniecznie, konieczne jest jej podpisanie. JAK TO ZROBIĆ? To proste, tak jak wypełnienie PIT przy pomocy programu do PIT, Podpis to nic innego jak zestawienie danych osobowych podatnika (imię i nazwisko, numer PESEL/NIP, data urodzenia) wraz z kwotą przychodu z wpisaną do zeszłorocznego zeznania podatkowego. Po poprawnym wprowadzeniu danych otrzymamy tzw. UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Jest to dowód na to, że deklaracja ePIT została przyjęta przez urząd skarbowy.

Polecany przez mikroPorady.pl
do rozliczeń z Urzędem Skarbowym

Pobierz Program Teraz

Panel dostępności

dla osób niepełnosprawnych

Wielkość tekstu: A A A
Kontrast serwisu: A A A A